Background Image
0 0
Frankfurti leves

Share it on your social network:

Or you can just copy and share this url

Frankfurti leves

Leírás

Megosztás

Megint egy olyan ételt sikerült csinálni, amit a legtöbben a menzáról ismerhetnek. Pedig az egyszerűsége miatt egy hétköznapi vacsorának is beillik. Ha nagyon meg akarjuk idealizálni, akkor a káposzta miatt még zsírégető hatása is lehet, de valljuk be, a rántás, vagy habarás mellett ez már igazán nem sokat számít. 🙂

Hozzávalók

  • 1 kis fej kelkáposzta
  • 2-3 szál virsli
  • 1 fej vöröshagyma
  • 1 tk majoránna
  • 1/2 tk őrölt kömény
  • 1 tk őrölt pirospaprika
  • 2 közepes burgonya
  • 1 szál sárgarépa
  • só, bors
  • 2 dl tejföl

Elkészítés

Kezdésként keressünk egy közepes, nagyobbacska tálat a káposztának. Mert az rendben van, hogy amikor nő a növény, akkor olyan szépen egymásra simulnak a levelek, de amikor feldaraboljuk, akkor hirtelen azt vesszük észre, hogy mindenhol káposzta darabok hevernek, ha nem vigyázunk. Szóval először távolítsuk el a kelkáposzta külső leveleit, mossuk meg, vágjuk négy felé, majd vágjuk ki a torzsát. Ez után keresztbe szeleteljük fel, kb. 6-8 mm széles csíkokra. Kicsit sokkoló  a mennyiség darabolás után, viszont a jó hír az, hogy fazékban össze fog esni rendesen.

A hagymát vágjuk fel apró kockákra, majd egy fazékban olajon dinszteljük megy egy kicsit. A krumplit szintén kockázzuk fel, és a sárgarépát karikázzuk fel. A krumplit és a répát tegyük a hagymára, és egy kicsit pirítsuk meg őket. Azért a pirítást nem kell szó szerint érteni. 🙂 Adjuk hozzá a káposztát, forgassuk át jól az egészet, majd tegyünk alá kb. fél dl vizet, hogy ne égjen semmi oda. Sózzuk, borsozzuk ízlés szerint, majd adjuk hozzá a majoránnát, és a köménymagot. Ismét jöhet egy alapos keverés, hogy a fűszerek mindent átjárjanak, majd az egészet öntsük fel 1,5-2 liter vízzel, attól függően, hogy mennyire akarjuk sűrűre a levest.

Amíg a zöldségek puhulnak, addig felkarikázhatjuk a virsliket, és előkészíthetjük a habarást. Amikor a zöldségeknek már csak pár perc kell ahhoz, hogy megpuhuljanak, tegyük a fazékba a felkarikázott virsliket. Így a végére egyszerre puhulnak meg. A virsli főzéséhez elég lehet pár perc is, ezért nem kell rögtön az elején beletenni. Bár lehet, hogy valaki pont a szétfőtt virsliket szereti.

Amíg a leves készre fő, egy kis edényben keverjük össze a tejfölt a pirospaprikával. Adjunk hozzá merőkanállal a forró levesből, majd egy habverő segítségével jó alaposan keverjük el. Adjuk hozzá a habarást a leveshez, és még egy utolsót keverjünk rajta. Forraljuk össze még utoljára az egészet.

Frankfurti leves
Frankfurti leves

Kertész Zoltán

Szeretek főzni, de még jobban szeretek kísérletezni. Nincs ellenemre a magyaros konyha, de nem árt néha módosítani rajta.

Előző
Kijevi csirkemell
next
Szardellás tészta olívabogyóval
Előző
Kijevi csirkemell
next
Szardellás tészta olívabogyóval